h1

Cellulit!

07/06/2013

Pomarańczowa skórka na udach, brzuchu, biodrach i ramionach to zmora aż 80% kobiet! Tak, tak. Nie da się ukryć – jest to problem. Nawet chodzenie w jeansach nic nie ukryje ani nie poczujemy się lepiej nieustannie chowając nasze ciało…

Jak sobie z nim radzić? Po pierwsze musisz się zmierzyć z brutalną prawdą na jego temat:

1. Cellulit to problem kobiet z nadwagą – nie prawda, możesz być chuda jak szkapa a i tak możesz się z nim borykać?! Oczywiście redukcja tkanki tłuszczowej często zmniejsza widoczność pomarańczowej skórki, ale nie gwarantuje pozbycia się go.

2. Cellulit to tłuszcz – to niewłaściwe rozmieszenie tkanki tłuszczowej, ale także wiąże się z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pod powierzchnią skóry znajdują się włókniste zgrubienia, które nie zawsze zawierają komórki tłuszczowe. Nierówności skóry to także efekt zablokowanej w naczyniach limfie.

3. Ćwiczenia nie pomogą na cellulit – pomogą, ale nie wszystkie. Aby pozbyć się problemu, należy dobrać odpowiedni program ćwiczeń.  Samo bieganie może nie wystarczyć. To trening siłowy pełni nadrzędną rolę. Dopiero intensywna, systematyczna praca wzmacniająca mięśnie i zwiększająca ich siłę, połączona z treningiem typu kardio, przyniesie zadowalające efekty. Prawda jest taka, że jędrne mięśnie idą zazwyczaj w parze z jędrną skórą.

4. Kremy redukują cellulit – nie ważne o jak drogich kremów użyjesz nie sprawią one, że cellulit zniknie. Możesz stosować je wspomagająco. Poprawiają wygląd skóry, ale tylko z zewnątrz. Żaden kosmetyk nie upora się z cellulitem od środka. Skóra będzie nawilżona i bardziej napięta, ale nie łudź się, że rozwiąże to główny problem.

5. Kosztowne zabiegi to klucz do sukcesu – gabinety kosmetyczne mają w ofercie mnóstwo zabiegów redukujących cellulit. Wykorzystuje się w nich: terapię światłem, ultradźwiękami, falami radiowymi czy zimnem. Prawda jest taka, że faktycznie dają one dość zadowalające efekty, ale wymagają regularnych i dość kosztownych wizyt. Wprawdzie zminimalizują cellulit, ale bez zmiany diety oraz regularnych ćwiczeń, nie sprawią, że zniknie bezpowrotnie.   –  Dlatego już dziś sama naucz się je wykonywać na Profesjonalnym kursie kosmetycznym w ERUDIO 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s